Instalacja, Obsługa i części
A-ACOM100L
10
8.
OPIS SPRĘŻARKI POWIETRZA
9.
NAPRAWA I KONSERWACJA
Prace konserwacyjne można wykonać dopiero po odcięciu zasilania
i
dokładnym wypuszczeniu sprężonego powietrza ze zbiornika
.
W
przeciwnym razie będzie to niebezpieczne
!
•
Utrzymywać urządzenie
w
czystości
,
czyścić
je od czasu do czasu.
•
Raz w
tygodniu spuszczać kondensat
ze zbiornika. Podczas spuszczania kondensatu
ze zbiornika upewnić się
,
że ciśnienie
w zbiorniku
powinno być niższe niż
0,1MPa.
•
Często sprawdzać
,
czy zawór bezpieczeństwa jest wrażliwy
, czy nie, z
awór bezpieczeństwa może łatwo zwolnić powietrze
.
Kontrolnie
pociągnąć
za
trzpień
zaworu by
sprawdzić
jego działanie
.
•
F
iltr powietrza powinien być czyszczony lub wymieniany co
300 godzin,
jednocześnie zdemontować
zawór powietrza
i
wyczyść go
.
•
Test
ciśnieniowy zbiornika sprężarki
powinien być wykonywany r
az na dwa lata.
Sprawdzić zewnętrzne części zbiornika
. W
przypadku uszkodzeń
,
korozji lub braku pozytywnego testu ciśnieniowego
,
zbiornik należy
ze złomować
.
Uwaga!
W
razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki konieczne jest jej usunięcie i sprawdzenie urządzenia przed ponownym
uruchomieniem.
Zapamiętać!
Wszystkie potencjalne niebezpieczeństwa, uwagi dotyczące bezpieczeństwa opisane
w rozdziale 1
. Bezpieczeństwo.
Należy stosować się do prac konserwacyjnych.
W innym przypadku producent zrzeka się jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikającej
z gwarancji.
Uwaga!
Podany harmonogram zakłada normalne warunki pracy urządzenia. W przypadku trudnych warunków pracy urządzenia,
ods
tępy pomiędzy czynnościami muszą być mniejsze. Wszystkie czynności konserwujące mogą być wykony
wane jedynie wtedy,
gdy
sprężarka nie pracuję i jest odłączona od zasilania elektrycznego.
Silnik dwutłokowy
Zawór bezpieczeństwa
Zbiornik 100L
ON / OFF
Odwadniacz z reduktorem
Presostat
Elektromagnes
Zawór zwrotny
Zawór spustowy
Monaometr ciśnieniowy
zbiornika
Zawór spustowy
kondensatu